Polskie Radio Rzeszów na brzozowskim Rynku

Sobotni ranek 16 czerwca br. przy- witał mieszkańców Brzozowa piękną, słoneczną aurą. To właśnie tego dnia do Brzozowa zawitało Polskie Radio Rzeszów z dwiema, plenerowymi audycjami Wolna Sobota i Dino Top. W pierwszej odsłonie Iwona Piętak i Dawid Osysko wraz z zaproszonymi gośćmi przybliżyli zarówno słuchaczom, jak i obecnym na brzozowskim Rynku trochę historii nadstobnickiego grodu, sięgnęli także do współczesności. Rozmawiali m.in.: z ludźmi kultury, sportu, przedstawicielami samorządu, a także podpowiadali jak można spędzić wolny czas w Brzozowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: malarz Bogdan Kubal (w trakcie audycji malował fragment brzozowskiego Rynku z ratuszem), dr Mariusz Kaznowski (dyrektor Muzeum Regionalnego w Brzozowie), poetka i plastyczka Dorota Długosz, Józef Baran (dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Brzozowie), Bogdan Dytko (dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), Katarzyna Rakoczy (finalistka „Bake Off  – Ale ciacho!”, która w trakcie audycji częstowała słodkościami), Paweł Szałajko (trener „Orzełków” Brzozów) wraz z zawodnikami (Oliwią i Krystianem), Jacenty Indyk (z Brzozowskiego Klubu Kyokushin Karate), Sebastian Kaznowski (z Brzozowskiego Klubu Sportowego Ju-Jitsu), Paweł Sowiński (szachista UKS SP nr 1 Brzozów) wraz z rodziną, Małgorzata Krzysztyńska (prezes I Galicyjskiego Koła Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”), Zbigniew Chrobak (dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi, prezes OSP Stara Wieś oraz wiceprezes Gminnego i Powiatowego Zarządu OSP). Była również mowa o Brzozowskim Domu Kultury i Galerii „Na Strychu”.

Następnie po godz. 12 Jerzy Szlachta i Andrzej Klee rozpoczęli listę przebojów o rockowych brzmieniach. Dino Top to muzyka dla wszystkich pokoleń w wykonaniu artystów, którzy rozpoczęli swoją działalność przed 1990 r.

Było ciekawie, z humorem, no i oczywiście… przepysznie. Oby więcej takich inicjatyw.

MK

fot. MK, M.A.J.