Wystawa fotografii prof. Jana Macieja Maciucha

W sobotnie popołudnie 24 lutego br. w licznym gronie odbył się wernisaż wystawy fotografii prof. Jana Macieja Maciucha. Jego termin nie był przypadkowy, gdyż zbiegł się zarówno z urodzinami, jak i imieninami autora, więc tym bardziej cieszy to, że solenizant w tak miły sposób zechciał obchodzić swoje święto. Nie jest to pierwsza ekspozycja pochodzącego z Pruchnika koło Jarosławia skromnego artysty, bowiem pierwsza w 2013 r. prezentowała malarstwo i fotografię, druga – kapliczki św. Jana Nepomucena w fotografii, natomiast trzecia odbyła się w 2016 r. i dotyczyła rysunku.

Tegoroczna wystawa nawiązywała do reminiscencji autora z jego podróży na Bliski Wschód. Podstawowym założeniem artysty było wykonywanie fotografii ukazujących ludzkie emocje, zachowania, sytuacje – nawet jeśli brak w nim człowieka, a także ujęć przedstawiających inspirujące detale krajobrazu (np. cmentarz arabski, fragment Pustyni Judzkiej). Głos zabrał sam twórca koncentrując się wokół specyfiki uwiecznianego na zdjęciach kraju, a jego wypowiedź uzupełniła małżonka Anna Jańska-Maciuch.

Spotkanie przybrało bardzo ciepły charakter. Nie obyło się również bez złożenia solenizantowi życzeń imieninowych i urodzinowych. Wystawę można zwiedzać od 19 lutego do 16 marca 2018 r.

MK

fot. Marek Marański