Brzozowskie Spotkanie Muzealne z Ruchem Poetyckim „Zgrzyt”

Szóstego lutego br. w Sali Konferencyjnej brzozowskiego ratusza odbyło się pierwsze w tym roku Brzozowskie Spotkanie Muzealne z członkami Ruchu Poetyckiego „Zgrzyt”. Prowadzący spotkanie dyrektor Muzeum Regionalnego w Brzozowie dr Mariusz Kaznowski serdecznie przywitał gości, miłośników poezji, a następnie przedstawiał sylwetki poetów, którzy tego wieczoru raczyli nas swoją twórczością. Swoje wiersze czytali: Halina Urban z Warzyc, Anna Wiatrak z Brzozowa, Anna Ziemba-Lonc z Krościenka Wyżnego, Katarzyna Tercha-Frankiewicz z Brzozowa, Jan Organ z Izdebek, Józef Tomoń z Golcowej, Krzysztof Graboń z Krosna, Kamil Frankiewicz z Brzozowa, Dominik Pinda z Przysietnicy, Dorota Długosz z Brzozowa, Beata Lonc ze Zręcina.

W programie spotkania była m.in. promocja almanachu poezji pt. „Poezja współczesna o wielu twarzach…” pod redakcją Anny Ziemby-Lonc. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił Artur Michelis z Krosna, który wykonał kilka utworów na gitarze.

Agnieszka Adamska

fot. Piotr Sobota