Wernisaż wystawy prac grupy artystycznej Izomer

Piątkowego wieczoru 19 stycznia br., przy nielicznej, ale doborowej publiczności odbył się wernisaż wystawy prac grupy artystycznej Izomer: pochodzącego z miejsco- wości Klecie k/Brzostka Michała Tokarza, Łukasza Steca z Łask k/Jasła i Mateusza Deryniowskiego z Lubatowej. Wystawę otworzyła adiunkt Agnieszka Adamska, która przybliżyła zgromadzonym entuzjastom malarstwa, grafiki i rzeźby aspekty związane z samą sztuką, a także omówiła sylwetki autorów. Następnie głos zabrali sami artyści.

Michał Tokarz uczęszczał do liceum plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie na kierunku snycerstwo. Obecnie jest studentem 3 roku grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Zajmuje się głównie wklęsłodrukiem, linorytem oraz grafiką cyfrową. Największą inspiracją w obecnej chwili jest dla niego sztuka ludzi pierwotnych, głównie malowidła naskalne.

Łukasz Stec – absolwent Liceum Plastycznego w Krośnie, obecnie student III roku Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Realizuje się w rysunku i rzeźbie, w której wykorzystuje głównie kamień. Pasjonuje go jego materia i możliwości. Lubi pracować z namysłem, analizując swoje działania. Tworzenie jest dla niego procesem, poszukiwaniem najlepszych rozwiązań. Jest aktywnym członkiem Koła Artystyczno-Naukowego Stone Age. Uczestnik ubiegłorocznej edycji Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu Initium.

Mateusz Deryniowski – absolwent Liceum Plastycznego w Krośnie, obecnie student II roku Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Realizuje się w rysunku, malarstwie, tatuażu, ale nie są mu obce inne działania artystyczne. Sam proces i efekt pracy w dziedzinach sztuki jest dla niego ogromną fascynacją.

Wystawę można zwiedzać do 14 lutego.

fot. MK